Pjesėmarrja nė Kongresin e 13-tė Ndėrkombėtar tė Shoqėrisė Gjeologjike tė Greqisė ka nxitur njohjen e proēesit EITI
Kongresi 13-tė Ndėrkombėtar i Shoqėrisė Gjeologjike tė Greqisė ėshtė zhvilluar mė datė 5 – 8 Shtator nė Kania, Kretė, Greqi me titullin : "Kėrkimi dhe Shfrytėzimi i Burimeve Minerare". Pjesemarrje ishte e gjere jo vetem nga...
Me shume
Latest News

Kėrkesė pėr shprehje interesi : Shėrbime konsulence-pėrzgjedhja e firmave
Republika e Shqipėrisė Ministria e Energjisė dhe Industrisė Sekretariati i Nismės pėr Transparencė nė Industrinė Nxjerrėse Granti Nr.: TF 014999 Titulli i...

Kosova interesohet per Nismen EITI
Interesimi i vėndeve tė ndryshme nė Europe dhe nė botė pėr tė njohur Nismėn pėr Transparencė nė Industrinė Nxjerrėse (EITI) po behet gjithmone dhe me i madhė. Njoftimet nga...

Standarti ri EITI kėrkon zbatimin e tij ne vitin 2014
Standarti EITI eshte permiresuar dhe rregulla te reja jane vendosur ne Konferencen e 6-te Globale EITI ne Sidnej ne 22 – 24 Maj 2013. Puna, eksperienca dhe rezultatet...

Mbledhja pėrfundimtare e Forumit Ekonomik dhe Mjedisor tė 21 tė OSBE-sė
Mbledhja pėrfundimtare e Forumit Ekonomik dhe Mjedisor tė 21 tė OSBE-sė pėr "Rritja e stabilitetit dhe Siguria:Pėrmirėsimi i gjurmė tė mjedisit tė energjisė tė lidhura me...Video GaleriSite Meter Vizitore
Thursday 17th of April 2014